SZEMÉLYES ÁTVÉLHEZ
IDŐPONT EGYEZTETÉSE SZÜKSÉGES
info@vegyszermenteskert.hu
+36203520035
A Symbivit® természetes eredetű mikorrhiza gombákat tartalmaz, melyek a növények gyökerével szimbiózisban élve nagyban segítik a növény tápanyag-és vízellátását.
A szárazföldi növényfajok több, mint 90%-a gyökérkapcsolt gombákkal él szimbiózisban, melyek nélkül gyakorlatilag elképzelhetetlen lenne az élet a Földön. A mikorrhiza gombák egy különleges létforma képviselői. Tulajdonképpen a gomba hifái, azaz fonalai a talajban fejlődve hamar megtalálják a partnernövény hajszálgyökereit. A gomba és a gyökér kapcsolódnak, és közös víz, illetve tápanyagforgalmuk lesz. A Symbivit® is ezen az elven működik. Gombaspórákat tartalmaz, melyek a talajra jutva hamar kapcsolódnak a növénnyel, és nagymértékban támogatják a víz-és tápanyagfelvételét, illetve az ellenállóképességét. Számos más gomba is segít a növényvédelemben.
A szimbiózis során a növény fotoszintetizált cukrokkal és egyéb szerves anyagokkal látja el a gombát. Cserébe a micélium hatalmas felszínével megnöveli a növény gyökereinek víz és ásványi anyag felvevőképességét. A mikorrhizás növények a betegségeknek is – például a talajlakó mikrobák által okozottaknak – jobban ellenállnak, illetve a szárazságot is jobban elviselik a gombafonalak nagyobb vízfelvevő képessége miatt. Ez olyan, mintha többszörösére növelné a növény a gyökérfelületét!
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény a stresszhatásokkal szemben hatékonyabban védekezik, kevésbé szenved a fagytól, a szárazságtól és a betegségektől. Mindennek jelentős termésnövelő hatása van.
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény fejlődése gyorsabb, biztosabb. A szőlő- és gyümölcsültetvény 1-2 évvel korábban fordul termőre.
Zöldségfélék (kivéve káposztafélék) és gyepek talajkezelésére 150 g/m2 mennyiségben vetés, ültetés előtt a talajra kiszórva és a gyökérmélységbe bedolgozva. Szőlő- és gyümölcs kultúrákban, 30-60 g/ növény mennyiségben, a fák/tőkék közé, a tőtávolságtól függően 2-6 lyukba elosztva, talajfúróval, a gyökérzóna mélységébe lejuttatva.
A mikorrhiza gombák előnyös hatással vannak a gazdanövény növekedésére, elsősorban a talaj foszfor, réz, cink valamint nitrogén felvételének fokozása révén, valamint a növény só-, szárazság- és fémtűrő-képességének a növekedésében.
A növényi betegségek és kórokozók (Phytium, Phytophtora, Fusarium ssp.) elleni védekezésében is szerepet játszanak.
A szimbiózis során a növény fotoszintetizált cukrokkal és egyéb szerves anyagokkal látja el a gombát. Cserébe a micélium hatalmas felszínével megnöveli a növény gyökereinek víz és ásványi anyag felvevőképességét. A mikorrhizás növények a betegségeknek is – például a talajlakó mikrobák által okozottaknak – jobban ellenállnak, illetve a szárazságot is jobban elviselik a gombafonalak nagyobb vízfelvevő képessége miatt.
Kutatások igazolták, hogy a gazdanövényeket a mikorrhiza gombák védelem alá veszik számos káros anyag toxikus hatásával szemben. A gomba hifák megakadályozzák a nehézfémek bejutását.
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény a különböző stresszhatásokkal szemben megfelelően védekezik. Kutatások bizonyítják, hogy a növények kevésbé szenvednek a fagytól és a szárazságtól, és jól stimulált „immunrendszerrel” rendelkeznek, ami a növények növekedésére és termésmennyiségére is pozitív hatással van.